
SKRZYNIE EXPLORER
Marka Explorer to jedna z grup produktowych, znanej od ponad czterdziestu lat , włoskiej firmy GT Line.
GT Line powstała w 1970 roku w Bolonii i od ponad 40-tu lat, wierna jest swojej strategii, jaką jest obsługa profesjonalistów w ich codziennej działalności, w zakresie inteligentnych skrzyń narzędziowych, transportowych oraz miękkich toreb ochronnych.

EXPLORER
SPRAWDŹ

EXPLORER

EXPLORER RED
SPRAWDŹ

EXPLORER RED

EXPLORER MUB
SPRAWDŹ

EXPLORER MUB

EXPLORER ROTO
SPRAWDŹ

EXPLORER ROTO

EXPLORER RACK
SPRAWDŹ

EXPLORER RACK
Podstawą powstania skrzyń EXPLORER była potrzeba zapewnienia ochrony i bezpieczeństwa sprzętu wojskowego będącego w użyciu służb związanych z obronnością i bezpieczeństwem państwa (wojsko, policja, straż pożarna).
Firma jest powszechnie uznawana za wiodącego producenta inteligentnych rozwiązań transportowych oraz z wprowadzania unikalnych, opatentowanych rozwiązań, a jej produkty są w stanie zagwarantować najlepszą ochronę dla transportowanego i przechowywanego sprzętu. Skrzynie transportowe i transportowo-ochronne Explorer charakteryzują się przy tym najlepszą na rynku relacją jakość-cena.
Skrzynie transportowe EXPLORER odporne są na:
- kurz;
- wodę;
- długotrwałe zanurzenia zanurzenie;
- wysokie i niskie temperatury (zakres ich pracy mieści się w przedziale od -40°C do + 90° C);
- trudne warunki zewnętrzne oraz wstrząsy.
- piasek
Skrzynie Explorer można konfigurować, dostosowując standardowe modele do indywidualnych potrzeb poprzez:
- standardowe wypełnienie piankowe (Dział konstrukcyjno- wdrożeniowy firmy Castelior wykona dla Państwa każde zlecenie w tym zakresie);
- wkłady z pianki polietylenowej lub poliuretanowej;
- organizery i systemy przegródek dopasowane pod konkretne modele skrzyń;
- wielofunkcyjne torby, dedykowane w szczególny sposób dla transportu wrażliwych, optycznych, fotograficznych i cyfrowych urządzeń.
Cechy wyróżniające skrzynie transportowe i transportowo-ochronne marki Explorer:
SUROWIEC
- w produkcji wykorzystuje się związek kopolimeru polipropylenu i cząsteczek mineralnych, dzięki czemu uzyskuje się najwyższy poziom odporności skrzyń;
- elementy zewnętrzne (np. uchwyty, zatrzaski) produkowane są z tego samego, jednorodnego komponentu, co zasadnicza część skrzyni.
ZAWÓR ODPOWIETRZAJĄCY
- skrzynie EXPLORER wyposażone są w ręczny zawór odpowietrzający zabezpieczony przed odkręceniem się główki zaworu;
- podstawowym elementem regulującym ciśnienie jest trwała uszczelka, szczególnie dobrze sprawdzająca się w terenie błotnistym, piaszczystym i zapylonym. W prosty sposób zawór można zdemontować i wyczyścić,
- ręczny zawór odpowietrzający umożliwia wykorzystanie skrzyń do transportu sprzętu mało odpornego na gwałtowne zmiany ciśnienia, głównie w transporcie lotniczym (zawór automatyczny działa non stop).
SKŁADOWANIE W PIONIE
- zewnętrzna konstrukcja skrzyń pozwala na pewne i stabilne układanie ich w pionowych stosach;
- układanie w pionie wspierają także specjalne (opatentowane) stopy oraz odporna na wstrząsy, powierzchnia wieka skrzyni z odpowiednio wyprofilowanymi wypustami.
BEZKLEJOWA HERMETYCZNA USZCZELKA "O-ring"
- uszczelka jest wykonana z jednorodnego wtrysku pianki poliuretanowej już na etapie produkcji skrzyni, dzięki czemu przylega idealnie do jej ścianek;
- rozwiązanie to nie wymaga sklejania uszczelki ze skrzynią, dzięki czemu wymiana zużytej lub uszkodzonej uszczelki jest bardzo prosta. Ponadto uszczelka nie odkształca się łatwo i charakteryzuje się małym efektem pamięci (szybko wraca do swojej pierwotnej postaci po otworzeniu skrzyni);
SOLIDNE KOŁA
- wykonane są w oparciu o wysokiej jakości łożyska;
- umocowane w sposób pozwalający na szybki i prosty demontaż, np. w celu wymiany lub nasmarowania bądź oczyszczenia.
OTWORY NA KŁÓDKĘ/ BLOKADY/PUNKTY MOCOWANIA
- maksymalna ilość otworów na kłódki z gamy modeli skrzyń równoważnych wszystkich producentów;
- mniejsze modele skrzyń posiadają odpowiednio dostosowane miejsca, umożliwiające montaż paska naramiennego;
- wiele otworów w obudowie skrzyni, jest wykorzystywanych do tworzenia mechanicznych połączeń za pomocą opatentowanych plastikowych lub metalowych wsporników montażowych, z którymi współpracują plastikowe ramki panelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu skrzynie Explorer wykorzystywane są do produkcji przenośnych pulpitów sterowniczych, a także służą jako podstawa do produkcji różnego rodzaju urządzeń, w głównej mierze elektronicznych.